dual-deti

V Schaeffler Kysuce sme tento rok opätovne otvorili brány pre deti našich zamestnancov. Hviezdami LETNEJ AKADÉMIE SCHAEFFLER bolo až 150 nadšených detí! Nesmeli pri tom chýbať ani naši dualisti, ktorí boli skvelými lektormi a sprievodcami pri objavovaní sveta techniky. 

Pre tie najmenšie sme pripravili tábor „Misia do praveku“. V duchu pravekého dobrodružstva objavovali svet minulosti, vyrábali si nástroje a pustili sa aj do turnaja vo vybíjanej, na ktorom si doslova vybili svoju nekonečnú energiu.  

Šport sa prelínal s kreativitou. Deti čakala aktivita „Vytvor svojho Mamuta“. V závere týždňa absolvovali prehliadku nášho Schaeffler závodu, kde mohli navštíviť výrobné haly, laboratórium vo výrobe a nahliadnuť aj do hasičskej zbrojnice. Elektrický had v našom školiacom centre priniesol ešte viac zábavy. 

Pre staršie deti sme pripravili tábory „Technicschool“ a „Mechatronika nás baví“.  

S úsmevom strávili nabitý deň v Energolande a v Zveroparku v Žarnovici. Zároveň sme ich zasvätili do sveta vedy, techniky a strojárstva. Exkurzia do nášho závodu ich fascinovala. Mohli si dokonca pozrieť aj ukážky robotiky. Samozrejmosťou počas celého pobytu boli aj športové aktivity a zábavné hry. 

Ďakujeme našim partnerom – Centru voľného času, Inštitútu jazykov a vzdelávania, Strednej odbornej škole strojníckej a Strednej priemyselnej škole informačných technológií – za skvelú spoluprácu a podporu. Tieto vzácne spomienky posilnili naše presvedčenie, že vzdelávanie môže byť nielen prospešné, ale aj zábavné!