Spoločný tréning dualistov s tímom Kysuckých strojníkov

Horizon Hydrogen Grand Prix je celosvetová súťaž, ktorá študentom stredných škôl umožňuje navrhnúť a skonštruovať vlastný model vodíkového autíčka na diaľkové ovládanie. Tohtoročné svetové finále bude 2. – 5. júna v holandskom Assene. Veľmi sa tešíme z toho, že Slovensko na ňom bude opäť reprezentovať skvelý 5-členný tím Kysuckých strojníkov.

Tým sa podarilo presvedčivo zvíťaziť na majstrovstvách Slovenska vodíkových autíčok na diaľkové ovládanie s neuveriteľným náskokom až 61 kôl. A to znamená vstupenku medzi najlepšie tímy z celého sveta.

Aj naši dualisti mali možnosť zažiť atmosféru z príprav a tréningu svojich starších kolegov. Zoznámili sa tak s praktickými možnosťami využitia obnoviteľných zdrojov v alternatívnych pohonoch aj súčasnými technologickými trendmi.

Súťaž je výnimočná v tom, že žiaci sú zapojení do celého procesu vývoja, montáže, opráv, zdokonaľovania aj testovania svojho modelu. Pri pretekoch je kľúčová tímová spolupráca a efektivita, ako takticky zajazdiť vytrvalostné preteky tak, aby sa baterka s vodíkom rýchlo nevybíjala.

Naša spoločnosť Schaeffler Kysuce spolupracuje so strednou školou dlhé roky, nielen v oblasti duálneho vzdelávania, kde prepájame teóriu s praxou, a podporujeme aj pretekársky tím Kysuckí strojníci.